O nas

Gospodarstwo Szkółkarskie „Skarby Ogrodu” wyróżnia wielopokoleniowa tradycja, dzięki której tajniki wiedzy szkółkarskiej są u nas przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Od samego początku istnienia pragnęliśmy, by nasz sklep ogrodniczy dawał Klientom możliwość korzystania z niezwykle szerokiego asortymentu szkółkarskiego oraz wiedzy doświadczonych florystów. Dlatego też naszą codzienną pracą jest nie tylko nieustanne wzbogacanie oferty o nowe propozycje – m.in. różne pnące – ale również udzielanie wszelkich informacji w dziedzinie projektowania ogrodów oraz ich pielęgnacji.

Gospodarstwo Szkółkarskie „Skarby Ogrodu” swoją niezwykle bogatą historią sięga roku 1950. Dzisiaj, kiedy obok tradycyjnej sprzedaży prowadzimy również internetowy sklep ogrodniczy, nad pielęgnowaniem rodzinnej tradycji czuwa Tomasz Szymański. Troszczy się on również i o to, aby doświadczenie i wiedza, zdobywane przez przeszło pięćdziesiąt lat, nadal rozkwitały fantastycznymi kolorami i ciekawymi pomysłami, z których mogą czerpać nasi Klienci. Potencjał i magia, która drzemie w ofercie „Skarbów Ogrodów” tkwi przede wszystkim w pasji i zamiłowaniu, z którym realizujemy naszą codzienną pracę.

Obecnie jesteśmy w stanie zaoferować Państwu najpiękniejsze rośliny do ogrodu – zarówno tego małego, jak i dużego. Uprawę roślin i sadzonej prowadzimy nie tylko w namiotach (obszar 0,4 ha), ale również na gruncie odkrytym (6 ha). Wśród ciekawych propozycji odnajdą Państwo nie tylko sadzonki róż, ale i szereg iglastych oraz liściastych roślin ozdobnych, a także fantastyczne gatunki krzewów owocowych. Obecnie w ofercie sprzedaży posiadamy ponad 400 gatunków i odmian, które dostępne są w pojemnikach oraz z gruntu. Takie bogactwo propozycji czyni naszą ofertę wyjątkową i wszechstronną.

Sprzedażą internetową zajmujemy się od roku 2007 zaczynając od sprzedaży na portalu Allegro gdzie do tej pory sprzedajemy pod nazwą użytkownika Tom-Szym .W roku 2011 uruchomiliśmy nasz sklep internetowy który jest sukcesywnie dostosowywany do potrzeb naszych klientów .Przez ten okres 10 lat zdobyliśmy doświadczenie które pozwala nam pozyskiwać nowych klientów nie tylko na obszarze Polski ale w UE. Równorzędnie od roku 2010 założyliśmy plantacje Borówki Amerykańskiej na powierzchni 0,5h która co roku jest powiększana i na chwilę obecną zajmuje powierzchnie 3h .W ten sposób zdobyte doświadczenie przy produkcji sadzonek jak i owoców możemy przekazać naszym klientom którzy rozpoczynają przygodę związaną z ogrodnictwem/szkółkarstwem .Potwierdzeniem naszej wiedzy jak i dążenia do uzyskania jak najlepszych i zdrowych owoców jest to ,że 2016 roku uzyskaliśmy certyfikat Global Gap który otwiera nam „furtkę” do eksportu owoców do wszystkich krajów UE.

Od 2016 roku nasza plantacja towarowa Borówki Amerykańskiej jest promowana pod nową nazwą „Gospodarstwa Rolne Szymańscy”

Gospodarstwo Szkółkarskie „Skarby Ogrodu” oferuje:

  • niezwykle bogaty wybór roślin, wśród których znajdują się gatunki iglaste, liściaste, owocowe (proponujemy m.in. sadzonki róż oraz różne odmiany różny pnącej);
  • profesjonalny transport zakupionych towarów (po uprzednim uzgodnieniu);
  • pomoc naszych pracowników przy sadzeniu roślin w ogrodzie Klienta;
  • projektowanie ogrodów oraz ich pielęgnacja (w tym także kompleksowe doradztwo przy zakładaniu).